...
tamsoft 1 7

Tamsoft

Türkiye’nin yeni nesil web tabanlı ERP yazılımı

Webden, Cepten ve Tabletden internet olan her yerden işlemlerinizi gerçekleştirin.
İşine özgürlük kat işine TamSoft kat.

Türkiye'nin yeni nesil web tabanlı ERP yazılımı

Webden, Cepten ve Tabletden internet olan her yerden işlemlerinizi gerçekleştirin.
İşine özgürlük kat işine TamSoft kat.

Türkiye'nin yeni nesil web tabanlı ERP yazılımı

Webden, Cepten ve Tabletden internet olan her yerden işlemlerinizi gerçekleştirin.
İşine özgürlük kat işine TamSoft kat.

Tamsoft Bulut Tabanlı ERP

Eski ismi ile ön muhasebe gelişmiş haliyle ERP olarak adlandırılan süreç yönetim yazılımının yeni adresi Tamsoft Bulut ERP. Bulut tabanlı yapısı sayesinde internete bağlı olmanın yeterli olduğu bu yapıda tüm hizmetler ürün geliştirici tarafından veriliyor.

Sistemin gelişmiş yapısı sayesinde tekliften başlayan iş yönetim süreci küçük çaplı üretime oradan faturaya kadar uzanıyor.

Üretim Reçeteleri

Üretim reçeteleri tüme varım mantığı ile üretim olarak çalışırken tümden gelim mantığı ile ürün parçalama olarak çalışmakta. Üretimde olsun ürün parçalamada olsun üretim emrine göre veya satış, depo sevk gibi evraklara bağlı olarak üretim işlemi gerçekleşmekte.

Tamsoft ERP tüm özellikler için tıklayınız.

ön muhasebe programı

Tamsoft Ön Muhasebe Programı

Tamsoft yazılım buna kayıtsız kalmayarak geliştirmiş olduğu hızlı market entegrasyonları ile mağazaların satışlarını online ortama taşımakta gelen siparişlerin toplanmasını ve stok yönetimini de en kolay şekilde yapılmasını sağlamakta.

Platformlar göre farklı veya formüllü fiyat uygulaması sayesinde mağaza ve market karlılığını stabil bir şekilde tutabilen Tamsoft perakende için tam bir çözüm noktası.

Online Ticaret veya E-Ticaret

Online ticaretin olmazsa olmazı olan pazaryeri entegrasyonu sayesinde mağazalarınızı tüm dünyaya açmak için beklemenize gerek yok.

Tamsoft geliştirmiş olduğu entegrasyon ile mağaza ve market stoklarınızı mahallenin veya bulunduğunuz bölgenin dışına taşımakta sizlere online ticaretin yönetimin en kolay şekilde sunmakta.

Tampos Hızlı Satış Programı İçin Tıklayınız.

bulut erp

E-Müstahsil

E-müstahsilden başlayan satın alma süreci e-fatura, e-irsaliye ve e-arşiv faturaya kadar uzanarak e-dönüşüm tarafında müşterilerinin duyabileceği tüm hizmetleri rakiplerinden çok daha uygun fiyata hızlı bir şekilde vermeyi kendine şiar edinmiş durumda.

Geleneksel Ticaret

Geleneksek ticaretin yapısından gelen mağazalaşma sürecinde marketlerde kullanılan POS kasalarla yapılan entegrasyonları veya kendi geliştirmiş olduğu Tampos ve Smartpos kasa yazılımları ile kullanıcılarına büyük bir keyif vermekte, sınırsız şube yapısı ve farklı fiyat yapısıyla iş süreçlerini son noktaya ulaştırmakta.

E-ticaret günümüzde ticaretin yaklaşık %20 sini teşkil etmekte ve trend her geçen gün artmakta.

bulut tabanlı erp
Etiketler :

Ürün Görselleri

İndirmeler

Tamsoft Kullanma Kılavuzu

Tamsoft Kullanım Kılavuzu PDF

(S.S.S.) Sıkça Sorulan Sorular

Tamsoft’ta nasıl Stok açılır?

Tamsoft içerisinde sol tarafta bulunan ‘’Stok’’ butonunun üzerine gelerek ‘’Stok Kartı’’ sekmesine tıklanır, açılan sayfa içerisinde ‘’Yeni Ekle’’ Butonuna tıklanarak stok hakkında istenilen bilgiler doldurulur, ‘’Kaydet/Güncelle’’ butonuna basılıp, kayıt edilir.

Stok açmanın en kolay yolunu analatan videoya soru işaretine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Trentyol, getir gibi 2 fiyat vermek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Müşterimize 2 fiyat tanımlarız. Fiyat değişiklik evrağından değişecek fiyat alanını trendyol olarak seçilir. Stoklar seçilir ve güncel fiyatlar girilerek kaydedilir

Tamsoft’ta Stok Etiket Yerli Üretim Levhası nasıl basılır?

Tamsoft ‘’Stok Kartı’’ içerisinde bulunan, ‘’Detay’’ sekmesine tıklanarak, ‘’Etiket Adı’’ içerisine girilip ‘’TÜRKİYE’’ yazılır. ‘’Kaydet/Güncelle’’ butonuna basılıp, kayıt edilir.

Tamsoft’ta yeni Cari Firma nasıl açılır?

Tamsoft içerisinde sol tarafta bulunan ‘’Cari’’ butonunun üzerine gelerek ‘’Cariler’’ sekmesine tıklanır, açılan sayfa içerisinde ‘’Yeni Ekle’’ Butonuna tıklanarak cari hakkında istenilen bilgiler doldurulur, ‘’Kaydet/Güncelle’’ butonuna basılıp, kayıt edilir.

Tamsoft’ta Maliyet ve Karlılık nasıl bulunur?

Tamsoft içerisinde sol tarafta bulunan ‘’Stok’’ butonunun üzerine gelerek, sırasıyla ‘’Raporlar 2 > Karlılık Raporu (Satış Öncesi Son Maliyet)’’ sekmesine tıklanır, açılan sayfa içerisinde istenilen tarih aralığı ve kolonlar seçilerek ‘’Rapor Görüntüle’’ butonuna basılır. Açılan rapor içerisinde ilgili ürüne ait maliyet – kar ile ilgili detaylı sonuçlara ulaşılır.

Tamsoft’ta, Veyron – Tamsaha ile Depo Sayım nasıl yapılır?

Veyron – Tamsaha içerisinde sırasıyla ‘’Depo > Depo Sayım > (+) Yeni Ekle > (✓) Onayla > İlgili Ürünlerin Seçimi > Kaydet. Yapılan bu işlemlerin ardından ‘’Gönder / Al ‘’ butonuna tıklanıp, ‘’Veri Gönder’’ seçilir ve böylelikle yapmış olduğunuz ‘’Depo Sayım’’ işlemi, Tamsoft’a aktarılmış olur. Aktarılmış olan sayımınız Tamsoft içerisinde ‘’Stok > Depo İşlemleri > Depo Sayım’’ içerisinde görülür. İlaveten eklemek istediğiniz ürünleri ‘’Barkod yada Stok Adı’’ ile ekleyip, işlem sonunda ‘’Kaydet / Güncelle’’ butonuna basılarak kayıt edilir. Kayıt işlemi ardından, ilgili sayım işlemini kesinleştirmek için, açılmış olan sayfada sağ üst köşede bulunan ‘’Keşinleştir’’ butonuna tıklanır. Karşınıza ‘’Sayımda olmayan stokların miktarını sıfırla’’ seçeneği gelecektir, bu seçenek işaretlendiğinde sayımda olmayan stokların tümü sıfırlanır.

Tamsoft’ta Depo Miktarı nasıl bulunur?

Tamsoft içerisinde sol tarafta bulunan ‘’Stok’’ butonunun üzerine gelerek, sırasıyla ‘’Raporlar > Envanter Raporu ’’ sekmesine tıklanır, açılan sayfa içerisinde istenilen tarih aralığı ve kolonlar seçilerek ‘’Rapor Görüntüle’’ butonuna basılır. Açılan rapor içerisinde ilgili Depo’ya ve ürüne ait stok, envanter ile ilgili detaylı sonuçlara ulaşılır.

Tamsoft’ta yeni Satın Alma Faturası nasıl işlenir?

Tamsoft içerisinde sol tarafta bulunan ‘’Satın Alma’’ butonunun üzerine gelerek ‘’Fatura’’ sekmesine tıklanır, açılan sayfa içerisinde ‘’Yeni Ekle’’ Butonuna tıklanarak ‘’Cari’’ girişi yapılır. Evrak Cinsi (Normal, İade, Fiyat Farkı vs.) seçilerek alt kısımda bulunan ‘’ Stok Adı ‘’ veya ‘’Barkod’’ kısmına ilgili ürünün bilgileri girilerek ‘’TAB’’ tuşu ile arama yapılır. İlgili ürünün seçimi yapıldıktan sonra ürüne ait ‘’ Miktar, Birim, Kdv Oranı, İskonto ‘’ gibi bilgiler doldurularak, Fatura Tipinin Kapalı veya Açık olarak seçimiyle işlem tamamlanır. ‘’Kaydet/Güncelle’’ butonuna basılmasının ardından işlem kayıt edilir.

Tamsoft üzerinde, Veyron – Tamsaha ile yapılan Plansız Mal Kabul işlemine nereden ulaşabilirim?

Tamsoft içerisinde sol tarafta bulunan ‘’Satın Alma’’ butonunun üzerine gelerek ‘’İrsaliye’’ sekmesine tıklanır, açılan sayfa içerisinde ilgili ‘’Plansız Mal Kabul’’ evrağı bulunarak seçim yapılır. Sağ üst köşede bulunan ‘’Evrak Dönüştür’’ butonuna tıklayıp ‘’Faturaya Dönüştür’’ seçeneği seçilir ve kayıt işlemi ardından Seçilen ‘’Plansız Mal Kabul’’ evrağı ‘’Fatura’ya’’ dönüşmüş olur. Evrağı görüntülemek için ‘’Satın Alma > Fatura‘’ içerisine girerek, faturalaşan evrağa ulaşılabilir.

Tamsoft’ta En Çok/En Az satan ürünleri görüntülemek mümkün mü?

Tamsoft içerisinde sol tarafta bulunan ‘’Stok’’ butonunun üzerine gelerek, sırasıyla ‘’Raporlar > Stok En Çok / Az Satan Stoklar ’’ sekmesine tıklanır, açılan sayfa içerisinde istenilen tarih aralığı seçilerek ‘’Rapor Görüntüle’’ butonuna basılır. Açılan rapor içerisinde En Çok Satan Ürünler sırasıyla Az Satan ürünlere doğru sıralanır. Rapor içerisinde Ürün Miktarı, Alış – Satış fiyatı, Grup adları gibi farklı gruplandırma kolonları da rapor sonucunuzu daha ayrıntılı görüntüleyebilmeniz için sunulmaktadır.

Tamsoft’ta Satılan tüm ürünlerin KDV ödemelerini görüntülemek mümkün mü?

Tamsoft içerisinde sol tarafta bulunan ‘’Cari’’ butonunun üzerine gelerek, sırasıyla ‘’Raporlar > KDV Listesi’’ sekmesine tıklanır, açılan sayfa içerisinde istenilen tarih aralığı seçilerek ‘’Rapor Görüntüle’’ butonuna basılır. Açılan Rapor içerisinde yapılmış olan tüm KDV ödemeleri mevcuttur. Rapor içerisinde Stok veya Cari bazlı arama yaparak daha ayrıntılı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Tamsoft’ta yeni Depo nasıl açılır?

Tamsoft içerisinde sol tarafta bulunan ‘’ Tanımlamalar’’ butonunun üzerine gelerek, sırasıyla Stok > Depo Yönetimi > Yeni Ekle butonuna tıklayarak ‘’Kodu, Adı, Tipi’’ gibi istenilen bilgiler girilir, ardından ‘’Tamam’’ butonuna basarak işlem kayıt edilir.

Marketteki sadece tekel ve manav ürünlerimin satışını göremiyorum.

Öncelikle Tekel ve Manav Kısmımızın diğer stoklardan ayırabilmemiz için grup veya reyon atamamız gerekmektedir. Bu işlemi, toplu stok işlemlerinden ürünlerimizi seçerek istediğimiz grup veya reyon tarafında atama işlemimizi yaptıktan sonra ister envanter kısmımızda; o gurup veya reyonda bulunan ürünlerimizin miktarını görebilir veya stok satış rapor kısmından gurubu seçerek ne kadar sattığınızı detaylı şekilde görebilirsiniz.

Tamsoft tarafında fiyat güncelleme yaptım fakat Smartpos ve Enpos kasalarımda hala eski fiyat geçiyor.

Öncelikle Bakılması gereken kısım Smartpos Kasalarda bağlantı var yazısı Enpos’larda sağ üst kısımda yeşil rek (bağlantı var anlamına gelmektedir) Bu kısımlarda sorun yok ise portunuzun aktif olmadığını sekronda problem olduğu için bilgi işlemcinizden destek almanız gerekmektedir.

 

Fiyat değişikliği yaptım, kasada değişmedi?

Market-kasaya bilgi gönderme alanından yapılan değişiklik alanlarını seçerek verileri gönder butonuna basabilirsiniz.

Kasadaki satışlarım otomatik akmıyor?

Market,kasa satış aktarımı alanından tarih alanını seçerek verileri çekebilirsiniz

Ürünler ethernet bağlantılı terazime gelmiyor.

Terazi barkod maskesi 27 ise , terazi barkod maskesi ile birlikte 7 haneli olarak barkod verilmesi gerekmektedir .Örnek2701001

 

Tamsoft tarafından fatura e fatura olarak yolladığımda bana bu belge no daha önce gönderilmiştir uyarısı vermekte.

Bu sorun entegre olduğunuz e-fatura portallarında anlık çalışmalardan oluşan sorunlardan kaynaklanmaktadır. En son göndermiş olduğunuz faturayı seçerek üst tarafta bulunan güncelle butonuna tıklayabilirsiniz. Sorun hala devam ediyor ise Tamsoft tarafında hata vermiş olduğu belge no yu E-fatura Portalınıda arattırıp belge no hangi faturada ise o belge no kopyalanıp Tamsoft tarafındaki aynı faturayı açarak boş olan belge no kısmına yapıştırılıp kaydedildiğinde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Hatalı fatura gönderdim nasıl iptal edebiliriz?

e fatura için karşı firmanın reddetmesi gerektiği bilgisini verilir. E arşiv için 7 gün için iptal edebileceği bilgisi verildi.

Tamsoft çok yavaş çalışıyor, bazı sayfaları açamıyorum.

“Tamsoft yavaş çalışmasında en büyük etken tarama verilerinin boyutunun (çerezler) yüksek olması, tarayıcınızdaki ayarlar sekmesinden gizlilik ve güvenlik bölümünden tarama verilerini sile tıklayarak tüm zamanları seçip sildiğimizde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.”

Barkod bastığımda yerli etiket logosu çıkmıyor.

Stok kısmında bulunan detay sekmesi altında “etiket adı” kısmında TÜRKİYE yazması gerekmektedir. Yazmamız gereken ürün çok ise bunu toplu stok işlemlerinden de yapabiliriz.

Bügün makinamı açtım fakat barkod basamıyorum.

“Tamsoft tarafından barkod basabilmeniz için gerekli olan GateWay programınızı açık olmaması ,yönetici olarak çalışmıyor olması veya yazıcı usb kablosunu başka bir usb ye
takmanızdan kaynaklıdır (denetim masası sekmesinden yazıcılar kısmından yazıcıya tıklanarak sorun gider tıklanarak usb değişikliği sorunu giderilebilir.)”

Smartpos açtığımda kasiyer bilgisi gelmiyor.

Bu sorun belge içindeyken bilgisayarın kapanmasıyla oluşan bir sorundur.

Smartpos açtığımda kasiyer bilgisi gelmiyor.

Bu sorun belge içindeyken bilgisayarın kapanmasıyla oluşan bir sorundur.

Mali mühür ile e imzanın farkı nedir?

Mali mühür sadece kurum ve şirketlerin kullabileceği elektronik kaşe olarak adlandırılır. E imza ise şahıs firmasının veya şahısların ıslak imzasının elektronik ortama aktarılmış halidir

Mali mühür onayı ve entegratör firma kaydı nasıl yapılır?

“Mali mühür veya e imza geldikten sonra interaktif vergi dairesinden e faturanın aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Mühürün herhangi bir entegratör firmaya entegresi için mali mührün veya e imzanın gizli sözcüğü ile birlikte (başvuran kişinin oluşturduğu) pin kodu oluşturulup istemiş olduğu modüller işaretlenip sözleşme doldurulduktan sonra işlem entegratör firmaya onay için gönderilir. Kontör yükleme işlemi yapılarak işlem sonlandırılır.”

Tamsoft'ta yanlış fatura kestim ne yapacağım?

Eğer fatura karşı firmaya gönderildiyse faturaya müdahale edilemez. Karşı firmanın faturayı RET etmesi gerekir ve fatura yeniden kesilip gönderilir.

Tamsoft'ta aynı ürün için 2. bir fiyat kullanabilir miyim?

Evet, 2. fiyat eklemek istediğimiz stoğun içine girdikten sonra fiyat; yeni stok fiyat ekle butona basarak yeni bir fiyat tanımlaması gerçekleştirebilirsiniz

Yazılım destek birimi 14.10.2022

Satış Departmanı

Teknik olarak otomasyon sistemlerinin tüm bileşenlerinin bilgilerine hakim olan uzman ve tecrübeli satış personellerimizle iletişimde kalın.

+90 216 441 20 41

Abone Olun

Yeni içerik, ürün ve kampanyalardan sizi haberdar edelim. Mail adresinizi girerek abone olun, sizi bilgilendirelim.

 

Bize Ulaşın

Bizi sosyal medyadan takip etmek isterseniz verilen linklerden hesaplarımıza erişebilirsiniz.

Yazılımlarımız

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Web sitemizde size mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul Et
Reddet
Gizlilik Politikası